PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172596}
7,3 30 156
ocen
7,3 10 1 30156
7,4 24
oceny krytyków
Capote
powrót do forum filmu Capote

wiem ze to film bioograficzny , ale czy nie mogli nakrecic cos o Tuwimie ? czy Orzeszkowej ... przeciez takze wybitne osobowości . A jak by było ciekwiej .

stachu_8

Chociaz Polska to wolny kraj to ostatnio coraz wiecej w nim homofobów takich jak ty. Masz problem z homosexualistami? Freud miał na takich jak ty ciekawą teorie więc proponuje abyś może przespał się z facetem bo jak widać bardzo lubisz o homosexualistach mówić więc może poprostu boisz się że sam nim jesteś?
A co do filmu to on wcale nie gloryfikuje Trumana Capote'a tylko przedstawia go jako człowieka pozbawionego moralności, który uparcie stara się osiągnąć sukces za wszelką cenę. A no i przecież był on "homo"... jakież to straszne prawda? Pewnie nawet bałbyś się do niego zbliżyć co?
Moim skromnym zdaniem to homofobia jest horobą i to ludzi takich jak ty trzeba leczyć bo są niebezpiecznie dla otoczenia. Homosexualiści krzywdy nikomu nie robią.

Lenio

a moim zdaniem srogo się myslisz, homofobia nie jest chorobą, moim zdaniem pod zdarzenie "homofobi" podpisywane są wszystkie negatywne cechy dotyczące ludzi którzy homoseksualizmu nie akceptują. Nazwanie kogoś HOMOFOBEM tyo odbicie połeczki przez to srodowisko - skoncentrowaniu uwagi na problemie którego przecież nie MA - Jeśli jesteś naprawdę pewna że nie masz nic do ludzi homo - to postaw sie w postaci matki albo ojca takiego osobnika i czy widząc jego pasje będziesz go wspierała

AHA nie dodałem - jestem przerażony że jest tak głośno i nagle zrobiła się wrzawa odnośnie homekseualizmu - podzielam stawnowisko założyciela tematu, ale swiadczy to tylko o środowisku w jakim żyjemy i o patologiach w nim zawartych

Eken

Ok, ja umiem się postawić w roli rodzica "kogoś takiego" a czy ty to umiesz? Wyobraz sobie ze twoj synek mowi ci ze jest homosexualista. Oczywiscie mnie by tez to nie ucieszylo ale nie przestałbym dziecka za to kochać. A co do komentarza który na który ja odpisywałem to poprostu chciałem skrytykować podejście "dużo się kręci filmów o gejach" co to ma do rzeczy? Czy nie wolno kręcić filmów o homosexualistach? Jesli tak to dlaczego, bo homofobom się to nie podoba?
Ciekawe jest też że gdyby nakręcić film o lesbijkach to pewnie większość facetów bedzie się zachwycać gorącymi scenami erotycznymi i pisać jaki to film jest fajny. Jak pokazać razem dwóch facetów to od razu zaczynają się teksty "o czekoladzie" takie jak pisze Stach.
Jak komuś nie odpowiada temat to niech filmu nie ogląda i tyle.

stachu_8

Stachu, więc dotarłeś i tutaj? Nie wystarczy ci fakt wywołania haosu na Bokeback Mountain? :P

ocenił(a) film na 8
stachu_8

Stachu , czy ty wogóle widziałes ten film ?? O jakiej gloryfikacji ty mówisz ????!!!!!!! Przeciez Capote jest czarnych charakterem w tym filmie. Jest totalnie wyzuty z uczuc i opętany żądzą sukcesu. Wykorzystuje ludzi dla swoich potrzeb. Ważniejsza jest dla niego jego książka niż spędzanie czasu z życiowym partnerem, pogardliwie wypowiada się o książce swojej najleprzej przyjaciółki (monolog nad szklanką na przyjeciu) czy wreszcie jego fałszywa przyjaźń z bohaterem jego powieści. Co mówi po jego śmierci ? Widok był przerażający, chyba nigdy sie nie pozbieram (czy jakoś tak, piszę z pamięci) ? Czy tak mówi przyjaciel po śmierci przyjaciela ?? Przynjamniej miał tyle odwagi by nazwać swą powieść "Z zimną krwią". Bynajmniej nie chodziło o zdarzenia w niej opisane, ale o okoliczności jej powstawania.
Stachu, czy nadal uważasz że film jest gloryfikacją homosexualizmu ??? Bo osbobiście jeśli wogóle miałbym się odnosić do orientacji Capote (która była zupełnie nieistotnym aspektem filmu), to raczej widziałbym to w czarnych barwach.

ocenił(a) film na 10
stachu_8

Ha, ha. Więc i tu Stachu się pojawiłeś. Znowu będzie się z czego pośmiać:)))))

ocenił(a) film na 10
Flying_Spaghetti_Monster

Proponuję nakręcić S.T.A.C.H.U, film o znanym na forum filmwebu prowokatorze pozującym na homofoba. :)

Flying_Spaghetti_Monster

Tak jak teraz kręcą 'Capote' tak kiedyś będą kręcić 'Stachu'. I kto wie? Może jak się postarają to wpadną im nawet ze dwie złote maliny? :P

ocenił(a) film na 10
stachu_8

Stachu! Niby w którym momencie "Capote" gloryfikowany jest homoseksualizm? Przecież główny bohater jest odpychającym typem, gotowym zrobic wszystko, by osiągnąc sukces.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones