PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172596}
7,3 30 177
ocen
7,3 10 1 30177
7,4 24
oceny krytyków
Capote
powrót do forum filmu Capote

Film przedstawia okres 4 lat z życia amerykańskiego pisarza Trumana Capote, kiedy to pracował nad swoją ,jak sie okazało ostatnią, książką pt. "Z zimną krwią". Ukazany jest tu obraz życia oraz sposób postępowania i motywy działania pisarza.

Świetna gra aktorska Philipa Seymoura Hoffmana. Bohater początkowo budził moją sympatie,ze względu na specyficzny zniweiściały głos i gamoniowaty wyglad, ale stopniowo poznając jego wyrachowanie i obłudę okazał się być egoistycznym tchórzem. Obraz ten wart polecenia dla osób uwielbijacych studiowanie psychiki głównych bohaterów i poszukujacych głębszych wartosci w filmie. Dobre i ciekawe kino. Warto zobaczyć

ocenił(a) film na 8
kiciakapi_2

Capote próbował manipulować Perry'm Smith'em żeby napisać dobrą książkę która świetnie by się sprzedawała. Chciał więc go wykorzystać do własnych celów. Ta kwestia nie ulega wątpliwości. Czy jednak nie było tak że Perry Smith przechytrzył Capota i zastosował tę samą strategię?? Wykorzystał fakt iż Capote się interesuje morderstwem dokonanym przez niego i jego wspólnika i chwytając sie przysłowiowej brzytwy chciał wykaraskać się z kłopotów przy pomocy najlepszych adwokatów ponownie apelujących o ułaskawienie?? W gruncie rzeczy cała ta sytuacja się odwróciła i Capote w pewnym sensie też został wykorzystany. Zgadzasz się z tą teorią?? pozdro :)

Joern

Dla kogoś kto obejrzał ostatnie 15 minut nie ma chyba wątpliwości jaka była postawa Perry'ego wobec Capote'a.

ocenił(a) film na 8
Albertino

Nie wiem, ja przynajmniej tak to odebrałam..

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones