PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172596}
7,3 30 127
ocen
7,3 10 1 30127
7,4 24
oceny krytyków
Capote
powrót do forum filmu Capote

Mistrzowska gra Philipa Hoffmana. Jestem pod wielkim wrażenieniem jego talentu aktorskiego.

Napewno przyjrze się jego dorobkowi filmowemu. Widzałem jeszcze Magnolie i Doubt z jego udziałem. Ten pierwszy wspomniany uważam za arcydzieło. Czy znacie jakieś inne, równie dobre filmy z jego udziałem? Co polecacie w pierwszej kolejności...z góry dziękuje.

bjorker

Mission Impossible III. Świetna rola.

ocenił(a) film na 9
Papillon

Dzięki - choć niewiele w mission zagrał, w scenach w których się pojawiał wypadł znakomicie.

ocenił(a) film na 6
bjorker

,,Wątpliwość" polecam , również dobra rola i dobry aktorski pojedynek

ocenił(a) film na 9
bjorker

Z kilku pozycji zrobiła się dziesiątka filmów na moim koncie z udziałem tego utalontowanego aktora. Hoffman pokazał klase w ''Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz'', oraz naprawde dobrze wypadł w jednym z pierwszych filmów Anderson'a - ''Boogie Nights''. Obie pozycje trafiły do moich ulubionych. Polecam, nie tylko jego fanom.

ocenił(a) film na 8
bjorker

"The Boat That Rocked" razem z "Capote" tworza duet filmow, w ktorych PSH pokazuje wachlarz swoich aktorskich umiejetnosci - jak rozne role, jak swietnie obie zagrane.
polecam, jesli jeszce nie widziales

ocenił(a) film na 9
rafkulak

dzięki za polecenie pozycji - jeszcze nie widziałem

ocenił(a) film na 8
bjorker

Flawless z 1999, film niekoniecznie świetny (chociaż mi się i tak podobał ;) ), ale za to genialnie zagrany. Hoffman przerasta samego Roberta De Niro.

ocenił(a) film na 6
bjorker

Jeszcze "Hazardzista".Polecam.///////////////////////////

ocenił(a) film na 8
bjorker

i jescze raz polecam "wątpliwości'.

za krótki <br/>

ocenił(a) film na 9
bjorker

Moje małe podsumowanie:

Według mnie Hoffman wypada dobrze w każdej odegranej przez niego roli, potrafi wykreować wiarygodną postać, nie zależnie od rodzaju przypisanej mu roli. Zagra transeksualiste, ćpuna, pisarza czy księdza i w każdej z tych ról się sprawdzi. Patrząc tylko i wyłącznie na jego gre aktorską, a nie na dany film, najlepszymi postaciami które wykreował są:
- Truman Capote (Capote)
- Rusty Zimmerman (Flawless)
- Andy Hanson (Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz)
- Gust Avrakotos (Wojna Charliego Wilsona)
- Ojciec Flynn (Doubt)
- Caden Cotard (Synecdoche)
- Phil Pharma (Magnolia)

To moje ulubione, najbardziej charakterne z jego ról. Chciałbym go kiedyś zobaczyć w roli psychicznie chorego, niekoniecznie mordercy. Myślę że nieźle by wypadł.

ocenił(a) film na 8
bjorker

ja bym do tego dodała "25 godzinę". rola drugoplanowa, ale wypadł wspaniale:)

ocenił(a) film na 7
catherinemusic

Potwierdzam.

ocenił(a) film na 9
bjorker

Polecam jeszcze dwa filmy: "Love Liza" a zwłaszcza "Happiness". Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 9
bjorker

musisz obejrzeć też 'Rodzinę Savage', był tam naprawdę świetny.
polecam też 'Big Lebowski', niewielka rola, ale za to prawdziwa perełka. :)

ocenił(a) film na 8
bjorker

Również istotne role drugoplanowe w "Zapach kobiety" z Al Pacino (od tej roli zaczęłam go 'obserwować) i "Utalentowany Pan Ripley".
Zgadam się z Herr Decadens, że w "Flawless" zagrał genialnie.

bjorker

Wspaniały był w "Wojnie Charliego Wilsona". Genialna rola!

desaintgermain

Ja jeszcze polecilabym i TYLKO i WYLACZNIE przez wzglad ze Philip tam zagral (bo gra naprawde genialnie swoja role) "Along Came Polly"...pozdrawiam

ocenił(a) film na 6
bjorker

Hazardzista- genialna rola!

bjorker

W "czerwonym smoku" miał dość małą rolę ale zagrał ją według mnie świetnie-polecam!

kuleszka

Polecam " Radio na fali", " Nim diabeł się dowie,że nie żyjesz" oraz " Wątpliwość".

ocenił(a) film na 9
bjorker

Też go uwielbiam.

Najlepsze wg mnie role:
1. Hazardzista
2. Wątpliwość
3. Capote
4. Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz
5. Rodzina Savage

bjorker

25 godzina , jego rola dosyc przeciętna ale film zacny

ocenił(a) film na 8
bjorker

Zapach kobiety (początek jego kariery aktorskiej) i przede wszystkim Patch Adams.

bjorker

Ze swojej strony polecam:
Magnolię, Wojnę Charliego Wilsona, Bez Skazy, Zapach Kobiety, Mission Impossible III, Wątpliwość, Czerwony Smok, ale te tytuły już padały... dlatego polecę też Idy Marcowe oraz Wzgórze Nadziei

ocenił(a) film na 7
bierdus

O w Idach marcowych miał strasznie fajną rolę, no a zagrał, jak to on potrafi :)

TomaszO1983

Najlepsza scena wg mnie to ta, kiedy pouczał "młodego" co do lojalności...rewelacja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones