PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172596}
7,3 30 156
ocen
7,3 10 1 30156
7,4 24
oceny krytyków
Capote
powrót do forum filmu Capote

Ogólnie - nudy.

ocenił(a) film na 5

Rozlazła akcja wlecze się i wlecze. Jane, że to nie miał być film akcji, ale coś powinno trzymać widza na seansie, a tu czeka się nie wiadomo na co, a właściwie to w sumie wiadomo, że na nic. A sam Capote, chociaż zagrany po mistrzowsku jest po prostu nudny i nieco denerwujący przez ten swój głosik.

ocenił(a) film na 8
JakBym

Masz racje nie jest to napewno film sensacyjny a raczej dramat psychologiczny. I niestety tylko w tym masz rację, a biorąc pod ówagę reszte twojej wypowiedzi stwierdzam że naprawde chyba niewiedziałeś co piszesz. Jak możesz twierdzić, że niema w tym filmie nic dla widza, że czeka sie niewiadomo naco czyli na nic? Widać że nieznasz sie na dobrym kinie, niepotrafisz ocenić dobrze filmu a w twej wypowiedzi nie zawarłeś żadnych argumentów. Samo stwierdzenie że Capote choć "zagrany po mistrzowsku jest poprostu nudny i denerwujący przez swój głosik" Jest sprzeczne. Jak można twierdzić że aktor zagrał po mistrzowsku skoro sprawia wrażenienudnego a jego głos nas denerwuje? Film może arcydziełem nie jest, choć naprawde bardzo niewiele mu do tego brakuje, to napewno nie jest nudny wręcz nawet przeciwnie. Jest on tajemniczy, wciągający i głęboki, można zatopić się poprostu w jego wnetrzu, jest także mroczny, posiada atmosferę i wszystkie walory dobrej obsady. Tak naprawdę to nie śledzimy losów bohaterów lecz stajemy bliżej ich psychiki, staramy się zrozumieć co dzieje się w ich głowach, zrozumieć ich postępowanie a także rozwikłać zagadkę tego co stanie się dalej, czy zdołają pokonać falę koszmaru w której się znaleźli i tu szczegulną uwagę zwracamy na Capotego, któremu historia w jaką się wplątał niedaje spokoju lecz coraz bardziej go pogrąża czy odnajdzie spokuj. jest wiele takich sytuacji w tym filmie w które możemy się pogrążyć, jest także wiele pytań na które sami będziemy musieli sobie odpowiedzieć. Nieda się opisać tego filmu w kilku słowach tak jak zrobiłeś to ty. Jeśli mam być szczery to lepiej nie wypowiadaj się na tym forum a zajmij się oglądaniem filmuw tylko dla przyjemności. Może w twoim guście były by takie filmy jak "Mrówki w gaciach" Czy "Pamięć absolutna"!

evil_5

każdy ma prawo do swojej oceny-ja też uważam że to film nudny i niech każdy ma sobie go za arcydzieło ale mnie nudzi...
A ty masz swoje zdanie facet i nie czepiaj się cudzego-po to jest to form żeby każdy wymieniał się swoimi opinami a nie zgadzał się z jedna tylką TWOJA racją...Chyba ty nie bierz w nich udziału skoro nie potrafisz uszanować czyjegoś zdania :/:/:/

ocenił(a) film na 5
evil_5

Niestety, film jest dla mnie nudny i koniec. Bez względu na to, co uważam za dobre kino. Owszem skłaniam się bardziej do kina rozrywkowego, jednak doceniam też filmy biograficzne, czy chociażby dramaty psychologiczne. Ten nie dostał mojego uznania. Nie znałem historii Trumana Capote, ale P.S.Hoffman zagrał go tak dobrze, że sztuka tego nie docenić. Natomiast sam Capote mnie denerwuje (jako postać odgrywana).
No ale potrafię zrozumieć, że ten film może komuś się na tyle spodobać, by uznać go za prawie arcydzieło w swoim gatunku.

Ps. "Mrówki w gaciach"? Co to za film? Pewnie jest niezły, skoro polecasz, :) Ciekawe, czy ciekawszy :))? Pewnie coś w stylu Pamięci absolutnej, to będzie HIT! :) Muszę to obejrzeć. ;)

ocenił(a) film na 7
JakBym

Zgadzam sie z opinia ze raczej nie trzyma w napieciu. Pod koniec czekamy az juz wreszcie zacznie sie egzekucja wogule nie wspolczujac oskarzonym. I teksty w stylu NIE MOGLEM WAM POMOC , niby czemu mialby im pomagac skoro popelnili takie straszne zabojstwa i co mozew mieli dostac medal?

ocenił(a) film na 8
Pucin

Według mnie film jest bardzo dobry !! Słyszałem głosy że Phillip Seymour Hoffman zagrał źle, a więc usiadłem przed telewizorem i obejrzałem "Capote". Film (bynajmniej dla mnie) jest ciekawy, może dlatego że nie miałem wcześniej do czynienia z twórczością Trumana Capote'a. Według mnie w pełni zasługiwał na film biograficzny, ponieważ jest postacią wyjątkowo nietypową i kontrowersyjną (tak to odczułem). Phillip Seymour Hoffman stworzył wspaniałą rolę. Tak samo jak nie wyobrażam sobie Forresta Gumpa nie granego przez Toma Hanksa, tak samo postać Trumana Capote do końca życia bedzie mi się kojarzyć z Hoffmanem.Film posiada jedno podstawowe (być może również wiele pobocznych morałów). Ja morał odczytałem następująco: Każdy cżłowiek mimo popełnionych czynów, do końca życia będzie człowiekiem, i każdy kiedyś popełnia błędy za które otrzymuje kare.
A w ogóle jak się czyta nazwisko Capote. Bo w filmie mówili "Kapoti" ??

Ogólnie film bardzo dobry, bardzo ciekawa kreacja i fabuła
8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones