PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=172596}
7,3 30 127
ocen
7,3 10 1 30127
7,4 24
oceny krytyków
Capote
powrót do forum filmu Capote

mam pytanie co do ksiazki Z zimna krwia i filmu Capote. Czy jak obejrze najpierw film nie bedzie to mialo jakiegos duzego wplywu na to co przeczytam potem ksiazke ? nie ma spojlerów w filmie itp ?

colamusie

"Capote" jest o tym jak pisał książkę, więc radzę w pierwszej kolejności ją przeczytać. Myślę, że nawet jest to konieczne, bo patrząc na to z perspektywy pewne rzeczy nie zostały w filmie przestawione, min. śledztwo i postać Dicka (jednego z morderców), a trudno byłoby się tego domyślić. Spojlery oczywiście są w związku z tym:)

ocenił(a) film na 7
Karma_Police

dzięki karmo

ocenił(a) film na 8
colamusie

I jak się podobała książka?
Dla mnie jest to jedna z najlepszych książek, które czytałem.

Powstał także film na podstawie "Z zimną krwią" ale nie dorastał do pięt.

ocenił(a) film na 7
b_r_z_u_c_h

jeszcze nie czytałem , zapomnialem jakos o tym , teraz czytam cos innego jak skoncze to sie zabiore

ocenił(a) film na 5
b_r_z_u_c_h

najpierw oglądałam film "z zimną krwią" potem "capote" , teraz jak znajdę czas to zabiorę się za ksiażke. film "z zimną krwią" zrobił na mnie niesamowite wrazenie,ale to oznacza że ksiażka jeszcze bardziej, gdyż w filmie nie wszystko zostało przedstawione.

ocenił(a) film na 9
colamusie

Obejrzałem film krótko po przeczytaniu książki i jego moc byłą dla mnie piorunująca - to chyba byłą właściwa kolejność :-)

ocenił(a) film na 10
vojteh

ja natomiast najpierw trafiłam na film, a później sięgnęłam po książkę. I też moc zarówno pierwszego jak i drugiego była niesamowita. Wiedząc mniej więcej jak wyglądało jej pisanie zwracałam uwagę na więcej szczegółów, więcej rzeczy mnie intrygowało. Ale oczywiście to każdego indywidualna decyzja, choć u mnie, jak mówiłam, był to raczej przypadek :) nie mniej jednak polecam zarówno film jak i książkę - gorąco!! :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones