PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31714}

Z zimną krwią

In Cold Blood
7,8 3 042
oceny
7,8 10 1 3042
8,0 6
ocen krytyków
Z zimną krwią
powrót do forum filmu Z zimną krwią

Ciekawe, co było główną inspiracją twórcy polskiej wersji plakatu...

http://www.discogs.com/viewimages?release=2287669

Bartorz2000

Też się nad tym zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że skoro film został nakręcony w tych samych czasach (dokładnie 2 lata wcześniej), co album KC, to może stworzył go ten sam artysta? Ale byłoby nawet dziwne, że ten sam typ kopiuje jeden motyw w niemal identyczny sposób. Może wersja z albumu muzycznego to taka udoskonalona wersja tegoż plakatu?

ObywatelTB

bez wątpienia to zwyczajny plagiat popełniony przez twórcę polskiego plakatu, wersja hamerykańska jest zupełnie inna. pewnie liczył na to, że za żelazną kurtynę nie trafi ani jedna kopia karmazynowego króla i nikt się nie zorientuje :D

Bartorz2000

Jednak trochę za wcześnie dokonałeś osądu. Okładkę do "In the Court of the Crimson King" namalował Barry Godber w 1969 i chociaż film "Z Zimną Krwią" nakręcono w 1967, to polski plakat autorstwa Andrzeja Bertrandta powstał dopiero w 1971.

knopson

ten fakt potwierdza moje słowa przecież, wczytaj się uważnie

Bartorz2000

Fakt, sorry. Zmylił mnie trochę zwrot o "hamerykanach".. Zabrzmiał dla mnie zbyt ironicznie, żebyś miał przyznać oryginalność autorowi okładki albumu.

Bartorz2000

O lol, po rzucie okiem na plakat zacząłem szukać czy na forum ktoś też dostrzegł "inspirację" :D Heh, dawno nie widziałem tak bezczelnej zrzyny :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones