Chris CooperI

Christopher W. Cooper

7,7
16 398 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Chris Cooper

Chrisa pierwszy raz zobaczyłem w "American Beauty" i od razu zrobił na mnie wielkie wrażenie. W tym filmie nie było choćby jednego aktora który wypadłby słabo, ale to Cooperowi udało się najbardziej przebić z drugiego planu. Później zobaczyłem kolejne wielkie role w "Adaptacji" (jak najbardziej zasłużony Oscar) oraz w filmie pt. "Niepokonany Seabiscuit". I te dwie role utwierdziły mnie w przekonaniu, iż Chris jest jednym z najlepszych aktorów występujących obecnie w kinie. Potrafi wiarygodnie zagrać gadatliwego dziwaka czy dla odmiany małomównego kowboja. Znakomicie prezentuje emocje, gra drobnym gestem, bez szarżowania, jego twarz zaciekawia i przykłuwa do ekranu. Dodatkowo ma nosa do dobrych filmów i pozostaje skromnym człowiekiem, być może dlatego, że sukcesy zaczął odnosić dopiero jako dojrzały już mężczyzna. Ciężko o nim cokolwiek znaleźć, jego nazwisko nie pojawia się w gazetach zbyt często, nie czytamy o jego podbojach miłosnych czy wyskokach, Cooper pozostaje aktorem i nie w głowie mu gwiazdorstwo. Przemawia do nas poprzez postaci które kreuje. I tym mi najbardziej imponuje.

Chris Cooper przypomina mi wielkiego aktora -Roberta Duvalla... Obaj są specjalistami od wyrazistych ról drugoplanowych, obaj niedoceniani przez media. Mam nadzieję, iż Chris będzie miał szansę zagrać w tylu wybitnych filmach co Duvall.

chris_10

Wszystko się zgadza. Chris to naprawdę świetny aktor. Mnie bardzo podobał się, oprócz ról, o których napisałeś, w "Zaklinaczu koni" Roberta Redforda i w "Tożsamości Bourne'a" .J.

chris_10

Świete są słowe które piszecie.Chris Cooper to moim zdaniem najbardziej niedoceniony aktor świata. Mało osób potrafi powiedziec jak sie nazywa , nawet jesli mieli okazje go ogladac. Chyba nie ma prawdziwego kinomana który nie oglądał choc jednego z wymienionych w tym temacie filmów.Zwykli ludzie , nawet ci którzy ogladaja duzo filmów góra znają go z widzenia i byc moze powiedza o cooperze- ten to pamietam ze chyba grał w tym i w tym filmie. Ale to jest zwykle max, z imienia i nazwiska mało osób go zna. Cóz, zyjemy w czasach gdzie liczy sie komercja i ludzie znaja tylko nazwiska aktorów o których pisza brukowce, a mtv robi rózne programy typu 100 najseksowniejszych gwiazd showbiznesu itd. Chris graj dla nas jak najdłużej.

chris_10

W pełni popieram porównanie. Co ciekawe Duvall i Cooper zagrali razem w "Na południe od Brazos" Duvall zagrał tam jak sam twierdzi rolę życia a Cooper rolę szeryfa który dostaje srogą lekcję życia i wywiązał się z niej znakomicie. Tacy aktorzy i ich kreacje pozwalają wierzyć w magię kina i się nim zachwycać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones